Czym jest trening wytrzymałościowy?

Loading...
Artykuł, Bez kategorii

Trening wytrzymałościowy to bardzo ważny element dbania o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Powinien go wykonywać każdy, niezależnie od tego, jakie cele ktoś chce osiągnąć. Można i powinno się wykonywać go nawet wtedy, gdy ktoś nie jest zainteresowany profesjonalnym ćwiczeniem na siłowni i nie chce poświęcać na to zbyt wiele czasu. Z regularnego wykonywania treningu siłowego wynika mnóstwo ważnych korzyści.

Na czym polega trening wytrzymałościowy?

Istnieje szereg ćwiczeń, które można zaliczyć do treningu wytrzymałościowego, nazywanego także treningiem cardio. Mówiąc ogólnie, są to wszystkie aktywności przy których trzeba mocno się zmachać. Do najbardziej charakterystycznych ćwiczeń należy do bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Zaletą takiego treningu jest to, że można go wykonywać właściwie zawsze. Jeśli tylko pozwala na to pogoda, można wybrać się na dłuższą przejażdżkę na rowerze, czy wyjść pobiegać albo pograć w piłkę. Dobrze wyposażone siłownie dysponują dodatkowo sprzętem dającym jeszcze większy wybór.

Korzyści dla zdrowia

Trening cardio jest zalecany właściwie każdemu, bowiem w pierwszej kolejności poprawia on wydolność naszego organizmu i zapewnia lepsze zdrowie. Jest on zbawienny dla całego układu krwionośnego. Dzięki niemu znacznie wzmacnia się mięsień sercowy, a jego praca staje się o wiele efektywniejsza; oznacza to, że serce nie musi ciężko pracować, aby przetoczyć określoną ilość krwi. Taki trening chroni przed wieloma poważnymi chorobami: zawałami serca, udarem mózgu czy nadciśnieniem. Zapobiega też cukrzycy i nadwadze.

Lepszy wygląd, więcej siły

Jak sama nazwa wskazuje, trening wytrzymałościowy zwiększa siłę naszego organizmu i przystosowuje ciało do intensywnego wysiłku. Jest to najlepsze rozwiązanie dla kogoś, kto chce po prostu poprawić swoją kondycję i zapewnić sobie lepsze samopoczucie na co dzień. Trening cardio to także obowiązek dla każdego, kto chce się odchudzać. Odpowiednie ćwiczenia wytrzymałościowe to absolutna podstawa, bez której skuteczne spalenie nadmiaru tłuszczu będzie niemal niewykonalne.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest OKPolecamBardzo polecam! (Brak oceny)
Loading...

Opinie

Trenerzy o podobnym profilu:

5 kroków, aby w końcu wybrać spor...

Loading...
Artykuł,

8 powodów, dla których trener pers...

Loading...
Artykuł,

Czy siłownia jest bezpieczna?

Loading...
Artykuł,

Czym jest trening wytrzymałościowy?

Loading...
Artykuł, Bez kategorii,