Jaki sport wybrać?

Loading...
Artykuł, Bez kategorii

Aktywność ruchowa wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie w wyjątkowo korzystny sposób. Rodzajów sportu jest naprawdę wiele. Nie każdy okazuje się być dobrym wyborem dla każdego. Pojawia się więc pytanie jaki sport wybrać, aby czerpać autentyczną radość z treningu?

Od czego zacząć?
Kiedy chcemy znaleźć idealną aktywność ruchową, powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
-preferujesz aktywność ruchową na świeżym powietrzu czy może bardziej odpowiadają ci ćwiczenia na hali bądź siłowni?
-większą przyjemność sprawiają ci sporty indywidualne czy grupowe?
-twoim celem jest aktywność rekreacyjna, chcesz zgubić zbędne kilogramy czy zależy ci na wyrzeźbieniu mięśni?
-preferujesz sporty o charakterze bardziej statycznym czy też wolisz te naprawdę dynamiczne?
-czy masz za sobą urazy, które mogą istotnie wpływać na twoją sprawność i ruchomość stawów?
-czy cierpisz na jakieś choroby o charakterze przewlekłym?

Znając odpowiedzi na te pytania, wybranie idealnego dla siebie rodzaju aktywności ruchowej będzie o wiele prostsze.

Pływanie
To doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą się ruszać, nie obciążając jednocześnie stawów i kręgosłupa. Warto podkreślić, że często to właśnie pływanie pomaga w powrocie do formy po najróżniejszych urazach. Pływanie jest niezwykle przyjemną formą aktywności ruchowej. Bez wątpienia odpowiada za to woda, która podczas ruchu delikatnie masuje nasze ciało.

Jazda na rowerze
To idealny rodzaj sportu dla tych wszystkich, którzy cenią sobie aktywność ruchową na świeżym powietrzu. Nie jest wskazany dla osób mających problemy z kręgosłupem, stawami kolanowymi oraz biodrowymi. Dlatego zaleca się przed rozpoczęciem jazdy na rowerze konsultację lekarską. Rower to idealny wybór dla tych, którzy chcą zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Pomaga w walce z nadprogramowymi kilogramami. Wycieczki rowerowe w sezonie letnim to także doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu. Jazdę na rowerze poleca się więc całym rodzinom.

Bieganie
Należy obecnie do najchętniej wybieranych form aktywności ruchowej. Doskonale dotlenia organizm, korzystnie wpływając na pracę wszystkich układów. Bieganie jest doskonałym wyborem, jeśli chcemy zatroszczyć się o nasze serce. Poprawia nastrój za sprawą naprawdę dużego wyrzutu endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia. Biegać można zawsze i wszędzie – to najbardziej dostępna forma ruchu.

Joga
To dość nietypowa forma ruchu. Jest idealnym wyborem, jeśli szukamy sportu korzystnie wpływającego nie tylko na naszą kondycję, ale również samopoczucie psychiczne. Joga niesamowicie wycisza i pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem. Wada? Najlepiej ćwiczyć pod okiem doświadczonego instruktora. Niewątpliwą zaletą jest natomiast to, że jogę mogą ćwiczyć wszyscy. Poleca się ją nawet kobietom spodziewającym się właśnie dziecka. Joga uelastycznia kręgosłup, rozciąga mięśnie.

Zaprezentowane rodzaje aktywności ruchowej to oczywiście tylko niewielki wycinek tego, na co możemy się zdecydować, szukając dla siebie sportu idealnego. Wybór jest bowiem zdecydowanie większy.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest OKPolecamBardzo polecam! (Brak oceny)
Loading...

Opinie

Trenerzy o podobnym profilu:

5 kroków, aby w końcu wybrać spor...

Loading...
Artykuł,

8 powodów, dla których trener pers...

Loading...
Artykuł,

Czy siłownia jest bezpieczna?

Loading...
Artykuł,

Czym jest trening wytrzymałościowy?

Loading...
Artykuł, Bez kategorii,