Kettlebells – zasady treningu

Loading...
Artykuł

Trening z obciążeniem zwykle nasuwa skojarzenia z hantlami, jednak ta forma ćwiczeń przewiduje także inne techniki, z wykorzystaniem innego rodzaju ciężarków. Kettlebells nie służą jednak wyłącznie wzmocnieniu mięśni. Ten przyrząd doskonale nadaje się też do poprawy koordynacji oraz wzmacnia układ sercowo-naczyniowy.

Kettlebells – co to takiego?

Pod tym nieco tajemniczo brzmiącym określeniem kryje się rodzaj odważników, przypominających kulę zaopatrzoną w uchwyt. Tego rodzaju sprzęt treningowy był znany już w XVIII wieku, a opracowano go na potrzeby radzieckiego wojska. Mniej więcej w 1940 roku kettlebells zaczęły być używane przez sportowców. Szerokie możliwości wykorzystania tych bardzo specyficznych obciążników to czynnik, dzięki któremu dziś cieszą się one ogromną popularnością.

Jak ćwiczyć z użyciem kettlebells?

Trening z kettlebells angażuje wiele partii mięśni, które nie są angażowane przy ćwiczeniach z hantlami. Znanych jest przynajmniej kilkadziesiąt pozycji treningowych, przy czym najpopularniejszy pozostaje swing. Kulę chwyta się oburącz, następnie ciężarek wprowadzany jest w ruch „bujany”. Ćwiczenie rozpoczynamy na wysokości kolan, następnie kettlebell należy unosić coraz wyżej, aż do poziomu klatki piersiowej. Jest to tzw. swing rosyjski.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest OKPolecamBardzo polecam! (Brak oceny)
Loading...

Opinie

Trenerzy o podobnym profilu:

Kettlebells - zasady treningu

Loading...
Artykuł,

Męska dieta

Loading...
Artykuł,

Przegląd najważniejszych zalet szt...

Loading...
Artykuł,

Trener personalny - mentor i przyjac...

Loading...
Artykuł,