Trening z obciążeniem zwykle nasuwa skojarzenia z hantlami, jednak ta forma ćwiczeń przewiduje także inne techniki, z wykorzystaniem innego rodzaju ciężarków. Kettlebells nie służą jednak wyłącznie wzmocnieniu mięśni. Ten przyrząd doskonale nadaje się też do poprawy koordynacji oraz wzmacnia układ sercowo-naczyniowy.
Kettlebells – co to takiego?
Pod tym nieco tajemniczo brzmiącym określeniem kryje się rodzaj odważników, przypominających kulę zaopatrzoną w uchwyt. Tego rodzaju sprzęt treningowy był znany już w XVIII wieku, a opracowano go na potrzeby radzieckiego wojska. Mniej więcej w 1940 roku kettlebells zaczęły być używane przez sportowców. Szerokie możliwości wykorzystania tych bardzo specyficznych obciążników to czynnik, dzięki któremu dziś cieszą się one ogromną popularnością.
Jak ćwiczyć z użyciem kettlebells?
Trening z kettlebells angażuje wiele partii mięśni, które nie są angażowane przy ćwiczeniach z hantlami. Znanych jest przynajmniej kilkadziesiąt pozycji treningowych, przy czym najpopularniejszy pozostaje swing. Kulę chwyta się oburącz, następnie ciężarek wprowadzany jest w ruch „bujany”. Ćwiczenie rozpoczynamy na wysokości kolan, następnie kettlebell należy unosić coraz wyżej, aż do poziomu klatki piersiowej. Jest to tzw. swing rosyjski.
Oceny
Trenerzy o podobnym profilu:
Jaki sport wybrać?
(Brak oceny) Loading...
Artykuł, Bez kategorii,
Kettlebells - zasady treningu
(Brak oceny) Loading...
Artykuł,
Męska dieta
(Brak oceny) Loading...
Artykuł,
Przegląd najważniejszych zalet szt...
(Brak oceny) Loading...
Artykuł,