Męska dieta

Loading...
Artykuł

Męska dieta

Każdy mężczyzna chce wyglądać efektownie, zachwycając masa pozyskaną podczas ćwiczeń na siłowni. Aktywność fizyczna bez wątpienia stanowi ważny element życia każdego mężczyzny, należy jednak pamiętać, że równie ważna jest zbilansowana dieta.

Dieta dopełnieniem treningów

Zdrowa, zbilansowana dieta to najprostsza droga do zdrowia – to fakt niepodważalny i z całą pewnością nikogo nie trzeba przekonywać do zasadności tych słów. Rzeczywistość dowodzi jednak, że większość mężczyzn woli jeść to, nawet jeśli preferowane produkty do zdrowych nie należą.
Warto jednak pamiętać, że zdrowa dieta spełnia bardzo ważną funkcję w przypadku intensywnych treningów – niezdrowe nawyki żywieniowe potrafią w krótkim czasie zniweczyć uzyskane do tej pory efekty.
Dieta zdrowego mężczyzny powinna składać się z czterech lub pięciu posiłków w ciągu dnia jest to gwarancja, że organizm otrzyma odpowiednią porcję energii i składników odżywczych. Posiłki powinny stosunkowo niewielkie pod względem objętościowym, a przerwy między nimi nie mogą być dłuższe niż trzy – cztery godziny.
Bardzo ważne jest również to, aby zjeść posiłek dwie godziny przed treningiem. Wskazane są produkty wysokobiałkowe, np. jajka, naturalny jogurt, kasze, twaróg, a także białe mięso.
Dwie godziny to optymalny czas, który pozwala na równomierne rozłożenie się składników odżywczych w organizmie, a co ważniejsze, posiłek dostarczy odpowiedniej ilości energii, niezbędnej podczas wysiłku fizycznego, czyli ćwiczeń na siłowni.
Warto także pomyśleć o zdrowej przekąsce półgodziny po treningu, może to być kanapka z ciemnego pieczywa, brązowy ryż, makaron czy chude mięso drobiowe.
Należy pamiętać, że dieta aktywnego fizycznie mężczyzny powinna dostarczać odpowiednich składników odżywczych, aczkolwiek ważne jest to, aby zachować zdrowy rozsądek i nie przeciążać żołądka.
Planując jadłospis, jak również grafik treningów, warto skorzystać z pomocy doświadczonego trenera personalnego, który pomoże ustalić indywidualny jadłospis, stanowiący dopełnienie planu treningowego.
Warto podkreślić, że trener personalny potrafi dostosować jadłospis do formy wysiłku i intensywności treningów.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest OKPolecamBardzo polecam! (Brak oceny)
Loading...

Opinie

Trenerzy o podobnym profilu:

Czym jest trening wytrzymałościowy?

Loading...
Artykuł, Bez kategorii,

Dlaczego warto biegać?

Loading...
Artykuł, Bez kategorii,

Jak być atrakcyjną na siłowni?

Loading...
Artykuł,

Jak zadbać o wygląd na treningu

Loading...
Artykuł,