Trener personalny – mentor i przyjaciel

Loading...
Artykuł

Trener personalny – mentor i przyjaciel

Systematyczny wysiłek fizyczny to prosty i skuteczny sposób, by uzyskać wymarzoną sylwetkę i budować masę mięśniową.
Niepodważalny jest fakt, że największe efekty zapewnia trening pod okiem doświadczonego trenera, który fachowo koordynuje przebieg ćwiczeń. Optymalnym rozwiązaniem na tej płaszczyźnie jest trener personalny, który dostosowuje intensywność ćwiczeń do indywidualnych możliwości osoby ćwiczącej, uwzględniając przy tym jej kondycję, wiek i budowę ciała.
Śmiało można więc stwierdzić, że trener personalny to mentor, guru i najwierniejszy przyjaciel.

Trening pod kontrolą

Dla wielu osób regularne treningi stanowią optymalną drogę do uzyskania odpowiedniej sylwetki. Niepodważalny jest fakt, że ćwiczyć należy regularnie, dopełniając treningi odpowiednią dietą. Ważna jest również intensywność ćwiczeń, które powinny współgrać z indywidualnymi możliwościami fizycznymi ćwiczącego.
Treningi prowadzone pod okiem doświadczonego trenera personalnego to gwarancja pożądanych efektów w stosunkowo krótkim czasie, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowia.
Podstawowym czynnikiem jest ustalony przez  trenera plan treningowo-żywieniowy, dostosowany do fizycznych i psychicznych predyspozycji ćwiczącego.
Oczywisty jest fakt, że po opracowaniu planu działania należy przejść do realizacji. Wbrew pozorom trener personalny nadal spełnia ważną funkcję – jego zadaniem jest koordynowanie działań podejmowanych przez podopiecznego oraz motywowanie go w dążeniu do wytyczanych celów.
Regularne treningi mogą okazać się męczące, czego efektem jest zniechęcenie i zwątpienie trenującego. W tej sytuacji niezastąpiona okazuje się pomoc trenera personalnego, który – wykorzystując własną kreatywność, empatię i życzliwość – skutecznie motywuje podopiecznego do systematycznego realizowania ustalonego planu i dążenia do celu.
Bardzo ważne są także relacje pomiędzy trenerem personalnym i jego podopiecznym, priorytetem jest w tym przypadku obopólne zaufanie – jest to gwarancja efektywnej o owocnej współpracy.
Stosując się do zaleceń trenera personalnego w bezpieczny sposób można uzyskać pożądać efekty, ciesząc się doskonałą sylwetką i nienagannym zdrowiem.

Oceny

Nie polecamMoże byćJest OKPolecamBardzo polecam! (Brak oceny)
Loading...

Opinie

Trenerzy o podobnym profilu:

Kettlebells - zasady treningu

Loading...
Artykuł,

Męska dieta

Loading...
Artykuł,

Przegląd najważniejszych zalet szt...

Loading...
Artykuł,

Trener personalny - mentor i przyjac...

Loading...
Artykuł,